top of page
Pohled na vstup do vily
Nedoceněná forma.
Řadové domy.
No a co nabízejí?

Vily Popovice

Vlado Hrivňák portrétní fotografie

Luxusní materiály za minimální náklady

Řadovky doporučuji vždy na začátku uvažování o rozvoji nového území.
Díky výborné ekonomice můžu použít nejkvalitnější materiály. Nejlíp fungují kolem vstupů a teras. Prostě tam, kde jsou vidět a lze se jich dotýkat.

Luxus a elegance.

Obývací pokoj propojen s jídelnou, obojí ve vlastním zákoutí. Pokoje se střešními terasami.  Zastřešené zelenou střechou. Čisté linie a kvalitní materiály. Tak vypadá elegance v našem podání.

Vizí bylo postavit moderní řadové domy s komfortní dispozici a s uplatněním luxusních materiálů.

Vily Popovice - eleganci zajistí kámen na příjezdu a betonové stěrky u vstupu a mezi okny. Návrh Lenka Zemčíková, No-A Architekti

Rytmus je král

Řadová zástavba vytvářející rytmus vyšších a nižších hmot navíc rozehnaný výškovým odstupňováním v důsledku mírně svažitého terénu. Toto rytmizování umožňuje maximální zachování soukromí zahrad a možnost otevření obytných pokojů do teras.

Vily mají kromě čtyř ložnic, třech koupelen a dostatečného úložního prostoru i dvojgaráž. Garáže jsou navrženy jako provozně oddělené od hlavních objektů rodinných domů.

Vilky mají charakter moderního bydlení odpovídající na požadavky současného stavebníka. Šikmé střechy s extenzivní zelení tvoří přechod mezi zástavbou a krajinou. Propojují požadavek klienta na moderní bydlení s obvyklým zastřešením šikmými střechami v okolí.

Domy svou polohou na pozemku respektují zachování veřejného prostranství - vzniká příjemná ulice s předzahrádkami. Orientace domů je severovýchodně - jihozápadní. Na severovýchod je orientován vstup, garáž a ložnice. Na jihozápad hlavní obytní prostor a pokoje. Kompaktnost návrhu respektuje aktuální ekonomickou situaci. Snaží se hospodárně využít stávající i nově budovanou infrastrukturu.

Barevně a materiálové řešení je tradiční. Domy by měli být omítnuty ve světlém odstínu, doplněné přírodními materiály - dřevěné terasy, kámen, zelená extenzivní střecha.

Pro tento projekt jsme zpracovali návrh zástavby, návrh parcelace, návrh domů - architektonickou studii, projekt pro územní řízení a stavební povolení. Dále jsme s developerem a realitním makléřem spolupracovali na podkladech pro propagaci. Zpracovali jsme fotorealistické vizualizace exteriéru a grafické úpravy výkresů pro karty domů.

Půdorys 1.NP, Návrh Lenka Zemčíková, grafické zpracování Petra Remutová

Vily Popovice

místo: Jihomoravský kraj
projekt: 2021-2023
realizace: 2023-2025

dispozice: 5+kk

užitná plocha: 225,07 m2

průměrný součinitel prostupu tepla obálkou: 0,22 W/(m2*K)

celková dodaná energie: 61,6 kWh/(m2*rok)
architektonické řešení: Ing. arch. Vlado Hrivňák, Ing. arch. Lenka Zemčíková


Navrženo pro Quick Building s.r.o.

Líbí se vám? Chystáte podobný projekt? Ozvěte se nám.

bottom of page