top of page
Pohled na vstup do vily
Vlado Hrivňák portrétní fotografie

Prostor lze dělit i beze stěn

Nemusíme stavět poskládané krabičky.
Místnosti mohou přecházet jedna do druhé. Výhledy se můžou střídat s průhledy. Světlo se měnit ze šera do světla a s zpátky. Aby se z umění stal dům, je potřeba prostory tvořit jako zákoutí. Nabídnout všem dostatek soukromí.

Inspirován procházkou lesem a lesní mýtinou.

Dům v Sedlešovicicích ukazuje schopnosti dřevostaveb. Výrazná konstrukce stropu definuje interiér. Podpory jsou nahodilé. Prostor je formován velmi volně. Dispozice je navržena jako svazek propojených zákoutí. Inspirací nám byla procházka lesem. Kruh kolem obývacího pokoje vychází z myšlenky lesní mýtiny. Volně vymezen prostor obklopen stromy s vůní dřeva.

RD Sedlešovice

Dispozice

Základem je půlkruh vytýčen na pozemku. Je orientován na výhled. Vyvažuje soukromé, společenské a servisní prostory. Na severozápad je umístěna jídelna a terasa. Společenská část. Na jihozápadně je soukromá část ložnic. Vstup vymezují a současně chrání soukromí doma dva servisní boxy, v nich jsou umístěny kuchyň, koupelna, WC, technická místnost, vnější sklady a také malá sauna se sprchou.

První patro je běžný obývací pokoj, druhé patro je určeno intimnějším rozhovorům. A taky pobytu o samotě.

Zákoutí mezi bloky, minimální množství dveří, jednolitá podlaha a rastr stropní konstrukce. Tyto elementy prostor sjednocují.

RD Sedlešovice

místo: Jihomoravský kraj
projekt: 2016 - 2018
realizace: 2018 - 2021

dispozice: 4+kk

zastavěná plocha: 198 m2

obestavěný objem: 1 088 m3

zpevněné plochy: 151 m2

architektonické řešení: Ing. arch. Vlado Hrivňák, Ing. arch. Ľubomíra Jindrová, Jana Zavřelová

Návrh vznikl ve spolupráci s Vesper Homes.

Chcete dům, jaký nikdo jiný nemá? Ozvěte se nám!

bottom of page