top of page
Průhled ze zasedačky ven
Chceme přírodní materiály. I na příčky? Ano. No a co roubenka?

Kanceláře Sonnentor

Ľubomíra Jindrová

Masivní dřevo je čarovné.

Roubená konstrukce má v sobě tektonický klid. K tomu nabízí další benefity.
Je sama o sobě nosná. Dobře se tvaruje. Je příjemná na dotyk. Absorbuje vlhkost. Má dobrou akustiku. Lze ji naladit na styl klienta pomocí lazury. Prostě masiv.

Brána slunce. Sonnentor.

Tato realizace je naší nejdoslovnější. Vestavba do 3. podlaží haly. Málo oken, zasedačka uprostřed. Tak jsme navrhli díru do střechy. Masivní dřevo podtrhlo sílu tohoto nápadu. Pro projekt jsme zpracovali architektonický návrh interiéru, projekt pro stavební povolení i realizaci. Zařídili jsme i vyjádření a stavební povolení.

Pohled na zasedací místnost z masivního dřeva.

Dispozice

Kanceláře mají kapacitu 12 stálých zaměstnanců, zasedací místnost je určená také pro 12 osob. Plocha řešeného prostoru je cca 129,55 m2. Prostor je rozdělen do 5 kanceláří, přístup mají ze společné chodby.

Vstup do budovy je ze dvora areálu proskleným portálem. Z prostoru recepce se dveřmi vpravo dostaneme do chodby, ze které je pomoci dvouramenného přímého schodiště přístup do zbývajících nadzemních podlaží, mezi nimiž je řešená i část 3NP. Ze schodišťového prostoru je přímý vstup do nové kancelářské části. Hlavním prvkem patra je zasedací místnost se světlíkem situovaná ve středu dispozice. Kolem ní vede komunikační prostor, ze kterého je přístup do kanceláří po obvodě objektu.

Projekt kanceláří byl rekonstrukcí stávajících půdních prostor. Sloužili jako příruční sklad pro ruční balení čajů.

Pohled do kanceláře v projektu Sonnentor

Kanceláře Sonnentor

místo: Čejkovice
projekt: 2016
realizace: 2017-2018
architektonické řešení: Ing. arch. Vlado Hrivňák, Ing. arch. Ľubomíra Jindrová, Jana Zavřelová
Navrženo ve spolupráci s Vesper Homes.

Líbí se vám přírodní konstrukce? Ozvěte se nám.

bottom of page