Wellness Orion

Skice vstupních prostor

Pohoda, relax,

oddych.

No A?

Na přelomu jara a léta 2020 jsme zpracovali návrh na remodeling prostor wellnessu v hotelu Orion na Lesné v Brně. Nově je wellness oficiálně otevřeno od září pod značkou Wellness Orion a my jsme rádi, že jsme se na jeho podobě mohli podílet.

Na akci z nášho týmu pracovali Vlado Hrivňák a Jana Zavřelová.

Z původní barevně ulítlé estetiky jsme prostor v intenzivní spolupráci s investorem posunuli k pokojnější relaxační atmosféře. To vše v krátkém čase. Od objednávky studie po otevření uplynulo zhruba 6 měsíců. Zároveň jsme mohli jenom omezeně sahat do stavebních částí a pevných povrchů, jako jsou obklady, podhledy, elektroinstalace a podobně.

Wellness orion recepce
Wellness Orion recepce a vitrina

Hezké a

útulné

Prostor

recepce

Nejvíc změn se událo v prostoru recepce s malou kavárnou. Prostor byl zahlcen množstvím prvků, nelogických výškových skoků a kombinací barev a dřeva. Sjednotili jsme jej pomocí dřevěného obložení instalačního jádra uprostřed. Kolem něj jsme rozvrhli obálku v kombinaci betonových dekorů, dřeva a bílé barvy. Jádru jsme začali říkat totem, umístili jsme do něj vitrínu a jeho výjimečnost v prostoru jsme potvrdili doplněním LED pásků.

Zjemnění a příjemný detail do prostoru vnáší mechový obraz v kombinaci s cementovou dekorativní stěrkou.

Mechovy obraz Wellness Orion

Tišící

mech

Odpocivarna Wellness Orion

Totem

relaxu

Druhý nejvíc zasažený prostor byla odpočívárna pro relaxaci po sauně. Původní béžovou barevnost jsme vyměnili za odstíny šedé. Na kavárnu navazujeme dřevěným totemem. Obložená instalační šachta hezky člení prostor. Po jejím obložení se stává přirozenou pohledovou dominantou.

Pro zpříjemnění pobytu jsme na podnět klienta do totemu zakomponovali krb na biolíh. V pozadí barevné židle na pozadí betonové stěrky.

Cementova stěrka

Teplo domova

Motiv pásků mimochodem reaguje na svislé dekory v prostorech bazénu a saun. Pásky jsou zde tvořeny mozaikami v rámci obkladu. Na tomto obrázku například prostor bazénu. Náš „zásah“ se zde omezil na doporučení barev a charakteru židlí a návrh komody.

Bazen Wellness Orion

Minimální

zásah

Prostor je otevřen a plně v provozu. Několik detailů ještě čeká na dodělání. V rámci odpočívárny jsou to zejména šedé závěsy a svislá kompozice poliček u lehátek

Skica NoA Architekti Odpocivarna

Je kam

růst

Mimo nafocené prostory jsme řešili ještě remodeling stávajících barových pultů v prostoru recepce a v prostoru baru u bazénu, různé poličky a trezorové skříňky.

Skica NoA Architekti Recepce

Prnví

dojem

Navrhli jsme taky koncept šatních skříněk, úpravy schodiště a několik dalších drobných detailů.

Skica NoA Architekti Šatny

Uvolnění

v rozích

Prostor funguje. Atmosféra prostoru se změnila a my věříme, že se v něm klientům bude dařit alespoň stejně, jako předchozímu provozovateli. Jak vypadá, se můžete zajít podívat na vlastní oči. Kontakt zde: https://www.wellnessorion.cz/

Skica recepce wellnessorion.cz

To je

konec