top of page
6.jpg

Jde se bouchat!

Realizace

Uvedl Vás někdo v omyl, že během realizace nemusíte nic řešit? Nedělejte to! Nevěřte tomu!

Dokumentace je zajištěna, stavba je povolena. Začíná realizace. Je to fáze, kdy je Váš dům ve výstavbě. Nebuďte však přehnaně nadšeni. Čeká Vás ještě spousta práce. Stále je potřeba ještě něco dodělat.

Stavba se neustále vyvíjí. Kdykoli v jejím průběhu může dojít ke změně. A to je v pořádku. Je však důležité, aby byly stanoveny kontrolní dny, kterých by bylo žádoucí, abyste se zúčastnili. Je to přeci Váš dům, potřebujete vědět, jak stavba pokračuje, obeznámit se se změnami a především mít možnost do těchto změn zasáhnout.

Věnujte stavbě dostatečnou pozornost, bude tu pro Vás stát po celý život. 

Vlado Hrivňák

"Mějte na paměti, že nemůžete dát ruky od stavby pryč. Mohli by jste o hodně přijít. Korekce, možnosti úpravy, pořád je co zlepšovat."

No a co odborný dozor?

Jo jasně. Na stavbě máme 3 typy dozorů - autorský, technický a stavební. Každý z nich je důležitý. Autorský dozor provádí autor projektu. Nejčastěji je to architekt nebo projektant. Jeho úkolem je dohlížet na projekt a kontrolovat jeho podmínky. Může také projekt měnit nebo upravovat podle aktuálních požadavků investora. Technický dozor hraje důležitou roli, pokud je realizace prováděna jedním dodavatelem. Ten kontroluje stavební práce a jejich kvalitu, dohlíží na dodržování pravidel během výstavby. No a nakonec stavební dozor. Kontroluje stavbu v souladu s požadavky stavebního zákona. Je přítomen na stavbě po celou dobu realizace.

No a jestli potřebujete s čímkoli poradit, neváhejte, a ozvěte se nám. Rádi zodpovíme Vaše dotazy. Zavolejte Vladovi nebo mu pošlete e-mail.

Stavba je živý organizmus, je potřeba k němu přistupovat citlivě.
bottom of page