RD Jižní Čechy

Bydlet v Kostkách?

No A?

Pohled na vstup

Pohled od

zahrady

Jídelna

s galerií

Obývací

pokoj

 

Půdorys

Pohádka

 

RD Jižní Čechy

 

Studie domu přináší dům na stáří, který obsahuje několik různých typů prostorů. Na pohled komplikovaná vnější kompozice hmot vychází z jasného členění vnitřních prostor na funkční zóny.

Jednotlivé pokoje se liší světlými výšky i orientací výhledů.

Dům je dřevostavbou s dřevěným opláštěním z vnějšku a vkusným spojením minimálního vnitřku s prvky tradice.

Technologicky má dům být co nejjednodušší na údržbu a užívání. Současně by se měl umět vypořádat s občasnými výpadky elektřiny.

 

Stavba bude důležitým prvkem při příjezdu do obce.

Spolu se skupinou stromů vysázenou severně od něj bude prvním viditelným domem. Navržené řešení spojuje dům se stromy. Rozdrobením hmoty a dřevěným obkladem jej zmenšuje a ukrývá mezi stromy. Není naším zájmem vybudovat novou uvítací ceduli.

 

Dům je kompozicí 3 objemů spojených komunikačními „krčky“.

Hlavní obytná část je nejvyšším objemem, je na jihovýchodě a nabízí výhledy všemi směry, převýšený prostor s galerií/pozorovatelnou nad kuchyňskou linkou.

Oddychová část je na severozápadě, vyhlíží do severních a západních horizontů, ložnici přináší nádech otevřením do krovu a pracovně pokoj výhledem mimo běžné pohledy.

Technická část je na jih, kde tvoří bariéru od pohledů sousedů, obsluhuje terasu před obytnou částí a obsahuje vše potřebné pro komfortní život v hlavních objemech – strojovnu, dílnu, komoru, prádelnu, kryté stání a příruční dřevárnu.

Hmoty jsou spojeny komunikačními krčky s plochou střechou. Součástí chodeb jsou příruční úložné prostory ve vestavěných skříních.

Dům bude z vnějšku opláštěn svislým obkladem z modřínových latí bez povrchové úpravy.

Interiér bude čistý s přiznanou střešní konstrukcí.