top of page

Kompaktní dům pro rodinu a papouška.

RD Blansko je navržený jako hra různých hmot. Jednoduchý bílý styl domu jsme v interiéru změkčili použitím dekoru dřeva na důležitých a na namáhaných místech. Dům je kompaktní, čtyřpokojový. Je tedy vhodný pro velkou rodinu.

Pohled na dům ze zahrady

Dvoupatrový dům tvoří jednoduché ale hravé hmoty. Hlavní prosklené plochy jsou orientované na západ do zahrady. V přízemí jsou zvýrazněny odlišným materiálem.


Dům komunikuje do ulice menšími okny ze zázemí, pokoje pro hosty či kuchyně. Severní strana vytváří soukromí, jak pro samotné obyvatele, tak i pro sousedy.

Pohled na dům z ulice

Tvar domu a jeho kompaktnost, dispozice řešení, orientace a velikost výplní otvorů, použití dřeva na konstrukci domu, použití rekuperační jednotky s nuceným větráním. Tohle všechno jsou faktory, díky kterým je dům z hlediska energetické náročnosti budovy klasifikován jako velmi úsporný.


No a co vnitřek?

Rozhodli jsme se využít sílu barev! Jednoduchý bílý styl domu jsme v interiéru obohatili o investorovu oblíbenou červenou. Tato barva nejenže rozjasnila prostor, ale také mu dodala jiskru a energii.

Pohled do kuchyně

Důležitá je také zóna odpočinku a místo, kde se bude scházet rodina a přátelé. Proto je obývací pokoj prostorný s několika různými výhledy do zahrady. Obývací pokoj je spojen s jídelnou, z které je přístup rovnou na schůdky na zahradu – pro bylinky a čerstvá rajčátka.

Pohled do obývacího pokoje

Samozřejmě jsme nezapomněli ani na domácího mazlíčka, pro kterého jsme v domě vyhradili dostatek místa.

Pohled do jídelny

Základní informace

Architektonické řešení: No-A Architekti - Ing. arch. Vladimír Hrivňák , spolupráce Ivana Neklová

Místo: Blansko, Jihomoravský kraj

Projekt: 2017

Realizace: 2018 – 2020

Dispozice: 4 + 1

Užitná plocha

dům: 127,9 m2

garáž: 43 m2

terasa: 44,18 m2

balkon: 21,35 m2

Zastavěná plocha domu a garáže: 152,1 m2

Dodavatel 3J Building s. r. o. - Jan Kříž

Autor fotografií: Jiří Ernest


Další fotografie si můžete prohlédnout v galerii:bottom of page