top of page

Dřevostavba pro rodinu a papouška.

RD Blansko je navržený jako hra různých hmot. Jednoduchý bílý styl domu jsme v interiéru změkčili použitím dekoru dřeva na důležitých a na namáhaných místech. Dům je kompaktní dřevostaba. Je čtyřpokojový a je vhodný i pro velkou rodinu.


Pohled na dům ze zahrady

Dvoupatrový dům tvoří jednoduché hravé hmoty. Hlavní prosklené plochy jsou orientované na západ do zahrady. V přízemí jsou zvýrazněny odlišným materiálem.


Dům komunikuje do ulice menšími okny ze zázemí, pokoje pro hosty či kuchyně. Severní strana vytváří soukromí, jak pro samotné obyvatele, tak i pro sousedy.


Pohled na dům z ulice

Tvar domu a jeho kompaktnost, dispozice řešení, orientace a velikost výplní otvorů, použití dřeva na konstrukci domu, použití rekuperační jednotky s nuceným větráním.

Tohle všechno jsou faktory, díky kterým je dům z hlediska energetické náročnosti budovy klasifikován jako velmi úsporný.


No a co vnitřek?

Jednoduchý bílý styl domu jsme v interiéru obohatili o investorovu oblíbenou červenou. Tato barva rozjasnila prostor, a dodala mu jiskru a energii.


Pohled do kuchyně

Důležitá je také zóna odpočinku a místo, kde se bude scházet rodina a přátelé. Proto je obývací pokoj prostorný s několika různými výhledy do zahrady. Obývací pokoj je spojen s jídelnou, z které je přístup rovnou na schůdky na zahradu – pro bylinky a čerstvá rajčátka.


Pohled do obývacího pokoje

Samozřejmě jsme nezapomněli ani na domácího mazlíčka, pro kterého jsme v domě vyhradili dostatek místa.

Výborné bylo, že jsme na této dřevostavbě pracovali od studie, přes stavební povolení až po studii interiéru a občasný autorský dozor. I díky tomu se povedlo všechna přání klienta přetavit do zdařilé realizace.


Pohled do jídelny

Základní informace

Architektonické řešení: No-A Architekti - Ing. arch. Vladimír Hrivňák , spolupráce Ivana Neklová

Místo: Blansko, Jihomoravský kraj

Projekt: 2017

Realizace: 2018 – 2020

Dispozice: 4 + 1

Konstrukce: Dřevostavba two by four, základy železobeton, garáž btb tvárnice

Užitná plocha

dům: 127,9 m2

garáž: 43 m2

terasa: 44,18 m2

balkon: 21,35 m2

Zastavěná plocha domu a garáže: 152,1 m2

Dodavatel 3J Building s. r. o. - Jan Kříž

Autor fotografií: Jiří Ernest


Další fotografie si můžete prohlédnout v galerii:Commentaires


bottom of page