Podkrovní byt Praha - Smíchov


Budou to skoro tři roky od dokončení podkrovního bytu v Praze na Smíchově. Se svolením investorů se nám podařilo jej navštívit a pořídit několik hezkých fotek. Fotila Monika Píšková.

Hlavní prostor bytu je silně zabydlen. Je to v něm samá barva a obrázek.

Barvy ale nepůsobí rušivě. Jsou pestrým oživením bílo-hnědé barevnosti vestavěného interiéru.

Byt je ohromně prostorný. Přes střešní okna je zalitý světlem.

Sloupy krovu dávají prostoru rytmus. Dispoziční řešení jej podporuje. Hnědo bílá kombinace je za linkou a krbem doplněna cihelnými pásky. Při návrhu jsme se báli, sklouznutí do "chalupařského" stylu. Výsledek je však příjemný.

Kuchyně z lamina s bezúchytkovým designem. Vybrané spáry jsou řešeny v dřevodekoru. Oříškem byla zejména návaznost spáry mezi parní a pečící troubou. Potěšilo nás, že linka i po třech letech užívání vypadá téměř jako nová.

Co nefunguje úplně jak jsme chtěli, je knihovna. I když byla koncipovaná jako hravý element, kompozice kostek se ztrácí po zaskládání knížkama.

Vizualizace zobrazující knihovnu prázdnou. V krátké debatě s majitelkou bytu jsme došli k závěru, že komponovaná knihovna vyžaduje kompozici i při ukládání knížek. Aby vynikla, je nutné do něj vkládat věci s přihlédnutím na výtvarní výsledek. Jedna-dvě prázdné police s hezkou vázou by také pomohly.

Pohled do prostoru obýváku. Sedačka je obestavěná peřiňákěm. Majitelé získali mnoho úložných prostor, aniž by je kdokoliv vizuálně vnímal.

Oddychový čtecí koutek v pracovně.

Pohled do vstupní haly. Škoda, že nebylo možné vyměnit dveře. Ostatní částí super. Ani zde nechybí barvy.

Koupelna. Na dlouhé skříňce stojí kulaté umyvadlo. Naše obavy z obtížné údržby míst kolem uložení umyvadla na desku se nepotvrdili.

Panorama koupelny. Hravá kompozice obkladů stojící na střídání bílých a hnědých ploch. Ještě se neokoukala.

Takhle vypadali vizualizace ze studie.

Na návrhu pracovali Kvetka Ovčiariková a Vlado Hrivňák.

Byt realizovala firma Lumines Temple ve spoluprácí s paní Rohanovou. Nábytek dodávala firma Mado Nábytek, zastoupená paní Věrou Markovou.

Neseme si s návštěvy příjemný pocit a motivaci do další práce.

#Realizace #Interiéry