Dívčí pokoj

Dvě princezny?

 

No A?

Okna

do světa

Zeď plná umění

Komnaty

nad sebou

Prostor

na róby

Autorský

časosběr

Prototyp

Nadhled

Pohádka

Dívčí pokoj

 

Ve spolupráci s dcerou investorky a výtvarníkem Václavem Kočím jsme zrealizovali pokojík dvou sester.

Výsledkem jsou dva spací „bunkry“, velký pracovní prostor a skryté úložné prostory. To vše výtvarně podtrženo elektrizující nástěnnou malbou.

 

Prostorové řešení pokojíku je velice jednoduché – soukromá zákoutí pro obě dívky vznikli navržením dvoupatrové postele. Pracovní prostor je umístěn pod oknem. Úložné prostory jsou zčásti skryté pod horní postelí a zčásti v komodě na volné stěně.Výtvarní ráz pokojíku vytváří nástěnná malba, které se rozpíná přes tři stěny pokoje. Její návrh vznikl na základě brainstormingu mezi naším týmem, Terkou a Vaškem v naší kanceláři. Inspirací pro ni byla malá série obrazů Rains z Vaškovy tvorby. Barevnost a tvar nábytku je stěně podřízen. Nezbytné textilie a doplňky na stěnu navazují. Perfektně zvolená skladba barev ve výsledku působí živě a zároveň vyváženě.

 

Díky odvaze investorky a vytrvalosti její dcery-realizátorky (tvorba stěny trvala více než dva pracovní dny), vzniklo za rozumný peníz autentické umělecké dílo.

 

Co bylo zadáním? Navrhnout dívčí pokoj pro sestry s asi desetiletým věkovým rozdílem jako kombinaci jednoduchého designu a princeznovského koberce. Holt, ne všechno se povedlo …

 

Na díle spolupracovali:

NOA architekti – Vlado Hrivňák, Zuzana Šarmanová, Kvetoslava Ovčiariková

konzultace výtvarného řešení – Václav Kočí

realizace – Vít Dvořák

realizace nástěnné malby – Tereza Zbořilová

fotografie – Bára Zbořilová – Designphoto.cz

Termín realizace: léto 2013

Cena realizace: cca 100 000 Kč 

 

 

Bylo publikováno na servi Favi.cz a Bydleni-IQ.