Byt Police nad Metují

Design v garsonce?

No A?

Co je

uvnitř?

Jídelna v provozu

Prostor od vstupu

Pracovna a obývák

Vlaky zde jedou

Hlavní

prostor

Studie

Studie

Studie

Studie

Studie

Studie

Byt Kociánka

 

 

Začátkem roku 2015 jsme navrhovali interiér mezonetového bytu na Kociánce v Brně. Asi po roce jsme se byli podívat na výsledek. Realizace jsme se neúčastnili, ale dělal na ní náš pravidelný spolupracovník Víťa Dvořák (W - interier).

 

Hlavní části byly hotové. Z návrhu zatím nebyla realizována sestava TV skříní. Zbytek byl mírně pozměněn, ale funguje výborně.

 

Jednoduchá barevnost staví na kombinaci bílé a dubové dýhy. Motivem bytu je v první řadě ohromující výhled celou podélnou stěnou obývacího pokoje s jídelnou a pak také ložnice. Majitelé tento základní prostor oživili židlemi a doplňky.

 

Dobře funguje i protilinka „levitující“ před oknem. Oproti našemu záměru – zachovat kontinuitu protilinky a jídelního stolu nakonec sešlo. Nicméně i stávající řešení s volným stolem funguje dobře. Stůl má víc v prostoru.

 

Ložnice je zatím bez tapety. Povedeným kouskem je toaletní stolek. Původně mělo volně viset zrcadlo a pod ním stolek. Nakonec se zrcadlo spojilo se stolkem a Víťa jej doplnil svítícím rámem.

 

Vstupní prostory fungují podle očekávání. Zrcadlové dvířka prostor zvětšují. Knopky, botníček a police poskytují dostatek prostoru pro odložení věcí, ale nepobízejí k přílišnému zaneřádění prostoru. Jedny z dveří schovávají vstup do skladu po schodištěm.

 

Výsledek stojí za to. Opět je to dáno hlavně kvalitním dodavatelem nábytku. Jistě byly ku prospěchu věci i vkus a náročnost stavebníků v kombinaci s jejich profesní zkušeností se stavebnictvím.

 

Autor projektu: Ľubomíra Jindrová, Vlado Hrivňák

Dodavatel vestavěného nábytku: W-Interiér

Fotografie: Monika Píšková

Pohádka